Dzień Edukacji Narodowej

13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Był to wyjątkowy dzień zarówno dla wszystkich pracowników oświaty, ale również dla uczniów klasy pierwszej, którzy złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na ucznia. Akademia rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Pani Dyrektor Ewa Karłowicz, przywitała przybyłych gości, wśród których byli m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Paśnik, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu Paulina Polak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu Jerzy Kwaśniewski oraz sołtys Gorenic Andrzej Chmielewski. Burmistrz wraz z Panią dyrektor Pauliną Polak przywieźli mnóstwo słodyczy, którymi obdarowali wszystkie dzieci i nie tylko . Pani dyrektor Ewa Karłowicz wręczyła Nagrody Dyrektora. Były wzajemne życzenia, kwiaty, występy uczniów i pasowanie. Julia, Maja, Amelia, Filip, Paweł, Kamil, Wiktor i Franciszek złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy i upominki od wychowawczyni Pani Marty Skalniak a także mnóstwo prezentów od rodziców i uczniów z pozostałych klas. Był to dzień pełen wrażeń.