OSP KSRG GORENICE i Klub „Strażak”

OSP KSRG GORENICE i Klub „Strażak” Honorowych Dawców Krwi PCK przy OSP Gorenice zaprasza do udziału w akcji!!
Pomóżmy Mikołajkowi z przeciwnościami losu!

Straż – Chroni,Broni i Pomaga więc do dzieła!
Miejscem zbiórki nakrętek od dziś będzie Remiza OSP Gorenice.
Każda nakrętka ma znaczenie!

W razie pytań proszę o kontakt:
Stanisław Kurkowski- 604523025
Bartosz Piasny – 884360902
Grzegorz Kurkowski – 500470779

W razie potrzeby będą wyznaczone dyżury podczas których będzie można oddać nakrętki. Na tą chwilę proszę o kontakt z w/w osobami w celu oddania nakrętek.

Kilka słów o naszym przyjacielu!
Mikołaj urodził się 16.01.2015 r. w skończonym 36 tygodniu powikłanej ciąży z wagą urodzeniową 2465 g, okręcony pępowiną wokół rączki. Otrzymał 10/10 pkt w skali Apgar. Po kilku dniach zostaliśmy wypisani w stanie dobrym do domu, ale nie wiedzieliśmy że to cisza przed burzą.
Z powodu braku adekwatnych do wieku osiągnięć w rozwoju, skręcania główki w jedną stronę oraz ciągle zaciśniętej prawej piąstki i podkurczonej prawej nóżki, po kolejnej konsultacji neurologicznej trafiliśmy na USG głowy, które potwierdziło obawy i wywróciło nasze życie do góry nogami. Badanie wykazało, że Mały w trakcie ciąży przeszedł wylew dokomorowy II stopnia, w wyniku którego doszło do zmian zanikowych w strukturze mózgu z przewagą po lewej stronie. „Zaowocowało” to niestety zaburzeniami neurorozwojowymi, zaburzeniami rozkładu napięcia mięśniowego, nieprawidłowymi wzorcami motorycznymi oraz opóźnieniem psychomotorycznym, sklasyfikowanymi jako MPD – Mózgowe Porażenie Dziecięce – porażenie połowicze prawostronne (Hemiplegia spastica).

Od sierpnia 2015 r. nasz Szkrab jest pod stałą opieką specjalistów: neurologa, neurologopedy, pedagoga, psychologa, audiologa, kardiologa, gastrologa, poradni okulistycznej i Instytutu Leczenia Zeza. Dodatkowych kłopotów przysparzają nam alergie pokarmowe i wziewne oraz AZS – atopowe zapalenie skóry. Dużo tego jak na malca…
Intensywna rehabilitacja przynosi efekty i Mikołaj robi postępy w rozwoju ruchowym i umysłowym. Każda nowa umiejętność ogromnie nas cieszy, ale zdajemy sobie również sprawę, że jest to praca na całe życie i będzie wymagała znacznych nakładów finansowych (dodatkowe zajęcia i turnusy rehabilitacyjne, zaopatrzenie w ortezy nóżek oraz prawej rączki, leki i dermokosmetyki). Niestety nie wszystkie konsultacje są refundowane, nie wszystkie również mają sensowne terminy, a czas dla małego dziecka jest na wagę złota!

Mikołaj ma ogromną wolę walki, choć jego rozwój psychomotoryczny jest na niższym poziomie stara się dogonić swych rówieśników. My, Rodzice oraz każda życzliwa nam osoba od dnia diagnozy pełną parą zabiegamy o usprawnienie Mikołajka.
Prosimy – pomóżcie Nam w tej walce.

Magdalena, Robert Banaszak wraz z Siostrą Hanią