Impreza Plenerowa „Cały Olkusz czyta dzieciom”

8 czerwca 2018 r. na olkuskim Rynku odbyła się. impreza Plenerowa pod hasłem „Cały Olkusz czyta dzieciom” Było to pierwsze wydarzenie zorganizowane w ramach projektu OLKUSKA BIBLIOTEKA – FABRYKA CZYTELNICZYCH INSPIRACJI, realizowanego w 2018 r. przez olkuską Bibliotekę w partnerstwie z Księgarnią Marka Turleja w Olkuszu.
Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. 


Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w olkuskiej Bibliotece.
Dla dzieciprzygotowaqnych zostało wiele atrakcji inspirowanych literaturą dziecięcą.
Oprócz performatywnego czytania oraz interaktywnego spektaklu teatralnego (w wykonaniu Przystanku Teatr) na dzieci czekały też atrakcje w namiotach: happening – Ostry Dyżur Literacki, Bajkowy Konkurs Czytelniczy, Kącik małego artysty – pokazowe zajęcia prowadzone przez pracowników Biblioteki, pokaz zajęć z robotyki i pokaz eksperymentów przygotowanych przez Akademię Robotyki oraz Akademia Twórczego Rozwoju „Bystrzak” Olkusz oraz Bajkowe malowanie twarzy – kącik prowadzony przez uczennice z Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu.
Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami mogli również zapoznać się z ofertą partnerskiej Księgarni Marka Turleja. Odbyła się też prezentacja bajkowych postaci.