Wizyta w Uniwersytecie prof.Wodniczka!

W dniu 18 września uczniowie klas”0″,I,II odwiedzili Uniwersytet prof.Wodniczka przy Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu.Profesor Wodniczek wraz ze swoimi asystentami odpowiedzieli na pytania: Co to jest woda? Dlaczego nie można bez niej żyć? Jak się ją oczyszcza? Kto i w jaki sposób kontroluje to, co leci w naszych kranach?

W trakcie trwania atrakcyjnych zajęć, przygotowanych przez specjalistów z wykorzystaniem ciekawych pomocy merytorycznych i dydaktycznych, dzieci dowiedziały się dlaczego woda jest ważna i jak chronić jej zasoby.
Była plenerowa ścieżka edukacyjna z zajęciami terenowymi: układanie puzzli,odgadywanie zagadek. W czasie przerwy dzieci otrzymały gadżety promocyjne oraz poczęstunek. Na zakończenie lekcji z prof.Wodniczkiem asystentki wręczyły indeks Małego Wodnika.Wycieczka okazała się doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu w plenerze połączonego z nowoczesną edukacją ekologiczną z zastosowaniem nowatorskich form przekazu.Dziękujemy za zaproszenie do wzięcia udziały w tym projekcie.