Spotkanie z pisarką bajek dla dzieci Panią Melanią Kapelusz!

W dniu 20 września 2018 r. o godz. 11.00 dzieci z klasy I i II i IV naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką książek dla dzieci Melanią Kapelusz , zorganizowanym przez Bibliotekę Powiatową Publiczną i Miejską w Olkuszu.

Pisarka zadebiutowała w 2006 r. dwutomowym cyklem książek o przygodach sympatycznej sześcioletniej dziewczynki z charakterem i wybujałą wyobraźnią „Kinga i co z niej wyrośnie” i „Kinga i jak ją rozgryźć” . Znana jest też ze zbioru opowiadań o paczce trzynastu zaprzyjaźnionych skrzatów

pt. „Krasnoludki” oraz bajki o kocich perypetiach pt. „Koty, czyli historie
z pewnego podwórka”.

Współpracuje z magazynem „Świerszczyk”, w którym tworzy pamiętnik tytułowego bohatera.

Utwory autorki są cenione za mądre połączenie humoru i łagodnej dydaktyki . Przy jej bajkach bawią się nie tylko dzieci. Książki Melanii Kapelusz trafnie oddają świat widziany oczyma najmłodszych. Autorka doskonale umiejętnie wchodzi w rolę dziecka, pozwalając mu na przeżywanie różnorodnych uczuć i emocji. To świetnie napisane powieści pełne uroku i humoru.

Melania Kapelusz jest absolwentką prawa i studiów literacko – artystycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim .

Po spotkaniu dzieci miały możliwość porozmawiania z autorką , zakupienia jej książek z dedykacjami oraz zdobycia autografów . Spotkanie z pisarką bardzo zainteresowało dzieci i zachęciło do lektury jej książek.