Rekord dla Niepodległej!

9 listopada 2018r. w tysiącach polskich szkół zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Również nasza szkoła z radością włączyła się w zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcję „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu Polski, podsumowując w ten sposób szereg działań , mających na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.

Również dzieci z oddziału przedszkolnego włączyły sie do śwętowania 100 -lecia odzyskania niepodległości. Oglądały krótki filmik przedstawiający symbole narodowe. Po prezentacji wykonały samodzielnie flagę państwową.
W tym dniu wszyscy uczniowie wzięli udział w Kampanii Społecznej 'No promil- No problem- Stop pijanym kierowcom – Marsz Trzeźwości na 100 lecie niepodlegóści”.
Licząc 100 kroków uczniowie przemaszerowali główną ulicą, kierowcom rozdawali ulotki, starając się promować proste przesłanie: „Piłeś nie jedź”.
Ciekawym momentem dzisiejszego dnia była wizyta młodzieży z Liceum Mundurowego w Olkuszu, która zaprezentowała dynamiczną musztrę.