Spotkanie online z bajkopisarką Justyną Bednarek!

23 października 2020 roku uczniowie z klasyI i II uczestniczyli w spotkaniu autorskim online z bajkopisarką Justyna Bednarek. Wydarzenie to zostało zrealizowane w ramach projektu: „II Olkuski Festiwal u(MOC)nieni Literaturą on-line”.
Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Dzieci dowiedziąły sie: jak zaczęła sie przygoda z pisaniem ksiązek dla dzieci, wiele ciekawostek z zycia zawodowego i prywatnego pani Justyny Bednarek, która jest romanistką, przez lata pracowała jako dziennikarka i redaktorka. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” z ilustracjami Daniela de Latour zostały uznane najlepszą książką dziecięcą 2015 roku w konkursie Empiku „Przecinek i Kropka”, zdobyły też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. Wcześniej zyskały również nominację w konkursie Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY.
The gallery was not found!