Pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej!

 

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, uczestniczyli w zajęciach czytelniczo – plastycznych prowadzonych przez bibliotekarza. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. . Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor Ewa Karłowicz dokonała pasowania każdego z uczniów. W dowód przynależności do grona czytelników biblioteki szkolnej otrzymali pamiątkowy dyplom wraz z magicznym długopisem. Następnie wysłuchali bajki o zmęczonej książce, którą przeczytała wychowawczyni kl. I pani Marta Skalniak. W ten sposób zaznaczyliśmy rownież udział naszej szkoły w kampanii „Cała Polska Czyta dzieciom”
Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki: „Szewczyk Dratewka”.Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.