UDANY PIKNIK RODZINNY!

23 czerwca 2021 roku w środowe popołudnie   na boisku „Leśnik”  w Gorenicach odbył się Piknik Rodzinny z udziałem dzieci, rodziców i nauczycieli. Zebrani dobrze bawili się  w czasie  Gry Terenowej pod  hasłem „Kwiat paproci, co gore wśród nocy…”

Zgromadzonych przywitała i życzyła udanej zabawy pani dyrektor Ewa Karłowicz.

W reguły gry uczestników  wprowadziła Leśna Wróżka, w którą  doskonale wcieliła się uczennica klasy VII Agnieszka Porębska. Uczestnicy  gry  podzieleni byli na 4 drużyny( dzieci z rodzicami) Każda drużyna miała swojego przewodnika – nauczyciela, z którym kolejno wykonywała  zaplanowane zadania:

 

  • na stanowisku nr 1 czekała do rozwiązania krzyżówka
  • na stanowisku nr 2 należało ułożyć z puzzli kwiat paproci
  • na stanowisku nr 3 należało oddzielić  wymieszane ziarna: grochu, słonecznik i cieciorki
  • na stanowisku nr 4 czekały sznurki, które należało powiązać w kształt paproci.

Wszyscy wspaniale   wykonali   zadania , wszyscy zostali zwycięzcami.

Scenrariusz Gry Terenowej przygotowała  wraz z uczniami Pani Justyna Kulig.

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w grach i zabawach ruchowych,  zaśpiewały wspólnie piosenkę zadedykowaną  tatusiom z okazji Dnia Ojca. Niezapomnianą atrakcją był pokaz wozów strażackich. Na druhach OSP Gorenice można zawsze polegać. włączają się do każdej akcji , nie tylko gaśniczej. Przedszkolaki miały możliwość   zapoznania się ze sprzętem gaśniczym. Największą radością dla przedszkolaków, było siedzenie w wozie strażackim.

Nie zabrakło również kiełbasek z grilla i słodkości.

 

Dziękujemy Strażakom za uatrakcyjnienie spotkania, Radzie Rodziców za poczęstunek, a wszystkim za miło spędzony wspólnie czas.

Do zobaczenia za rok!