„Dla Niepodległej”

„Patriotą być to nie jest bardzo trudne, nie myśl,

 że nie potrafisz, nie myśl, że to jest nudne.”

 Hanna Badura

Pod hasłem „Dla Niepodległej” dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.  Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania 4 zwrotkowego hymnu. Włączając się tym samym w akcję „SZKOŁA DO HYMNU” 2021.

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-VIII   w strojach galowych  z elementami  naszych barw narodowych, pięknie zaśpiewali pieśni patriotyczne: „Co to jest niepodległość”, Rozkwitały pąki białych róż”, ”Dziś idę walczyć, mamo”, ”Gdzie są kwiaty z tamtych lat”, ”Czerwone słoneczko”, ”Wojenko, wojenko”, „Modlitwa o wschodzie słońca”, „Dziewczyna z granatem”, „Kocham wolność”.

Mogliśmy również obejrzeć prezentację multimedialną, przedstawiającą historię niepodległości Polski.

Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją nadal. Pamiętamy o tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze – własnego życia.

Dyrektor Szkoły Ewa Karłowicz podziękowała występującym uczniom, nauczycielom zaangażowanym w tę akademię oraz całej młodej widowni za wzorowe zachowanie.

Była to akademia pełna wzruszeń, zadumy i nostalgii. Na długo pozostanie w naszej pamięci.

https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-H-Sienkiewicza-w-Gorenicach-202535026818739