„Anioł Dobrych Życzeń”

Niewątpliwie Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości, radości, ale także jest to czas refleksji i spotkań z najbliższymi. Czasem jest to również okazja do odnowienia relacji przyjacielskich, koleżeńskich i rodzinnych. W okresie około świątecznym warto zwrócić uwagę na tych, wśród których funkcjonujemy na co dzień. W wypadku naszej szkoły są to ci wszyscy, z którymi pracujemy, uczymy się i mijamy na szkolnych korytarzach. Nasi koledzy, przyjaciele, nauczyciele, opiekunowie, wychowawcy, pracownicy szkoły. Dlatego już dzisiaj chcemy złożyć sobie wzajemnie życzenia, pamiętając aby być dla siebie mili i uprzejmi, doceniając wkład pracy, zaangażowanie i wsparcie w chwilach radości i smutku, sukcesów i porażek. Z tego powodu na naszym korytarzu odbył się niezwykły happening dla wszystkich członków naszej szkoły. Przedświąteczna akcja plastyczna pn. „Anioł Dobrych Życzeń” miała na celu zwrócić uwagę na pielęgnowanie tradycji i wartości, rozwijanie kompetencji kluczowych i postaw prospołecznych, odnaleźć miejsce motywu z aniołem w sztuce, zacieśnić więzi wewnątrzszkolne i zaktywizować twórczo naszych uczniów. Anioł Dobrych Życzeń to duża, przestrzenna, recyklingowa bryła w formie anioła, która została pomalowana przez naszych uczniów, a każdy kto tylko miał ochotę, mógł własnoręcznie złożyć życzenia na tablicy zamieszczonej tuż obok albo wykonać graficzną kartkę świąteczną. Anioł stanowi dekorację naszego holu a tablica z życzeniami, na której wciąż można jeszcze coś dopisać, przypomina każdemu z nas jakich ludzi mamy wokół. Już dzisiaj życzymy Wesołych Świąt i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z akcji.