Obchody Dnia Patrona Szkoły!

Szkoła jest miejscem, w którym wspólnie spędzony czas jednoczy wszystkich uczniów. Szkoła to również tradycje i obrzędowość, poczucie wspólnoty.

A dzieje się tak między innymi za przyczyną obchodzonych przez społeczność uczniowską uroczystości. Jedną z nich jest Dzień Patrona.

Nasz patron Henryk Sienkiewicz urodził się ur. 5 maja 1846 w Woli Okrzejskiej, zm. 15 listopada 1916 w Vevey. polski nowelista, powieściopisarz i publicysta; laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX wieku.

Patron szkoły to osoba, której życie i działalność służą pokoleniom. To autorytet reprezentujący treści i wartości bliskie dzieciom i młodzieży.

Tegoroczne święto, uczciliśmy w nieco inny niż dotychczas sposób. Całą szkołą wybraliśmy się   na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Czernej.

Dzieci z oddziału przedszkolnego  kolorowały  bohaterów z książek Henryka Sienkiewicza, uczniowie klasy 1 i 2 uzupełniały plątaninkę i rebus, uczniowie z klasy 5 narysowały  portret patrona, z klasy 5,7,8 uzupełniły quizy. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała grom i zabawom na świeżym powietrzu. Dzieci miały możliwość zobaczyć zwierzęta mieszkające w gospodarstwie. Niezapomnianą atrakcją była jazda na konikach oraz wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Pobyt w gospodarstwie dostarczył wspaniałych wrażeń.