Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022!

Po miesiącach wytężonej pracy, 24 czerwca 2022 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorenicach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.
„Szukajcie prawdy
jasnego płomienia.
Szukajcie nowych
Nieodkrytych dróg.”
Adam Asnyk
Na początku Pani Dyrektor Ewa Karłowicz przywitała dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniów klas I-VIII, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości: Sołtysa Andrzeja Chmielewskiego, Proboszcza ks. Wiesława Wolskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców Piotra Ziarnika, jednocześnie zapraszając wszystkich na część artystyczną czerwcowego spotkania.
W podniosłej atmosferze odbyła się najpierw ceremonia zmiany chorążego Sztandaru Szkoły . Następnie uczniowie klasy VIII za pomocą wierszy, piosenek i filmów wspominali lata spędzone w murach tej szkoły oraz dziękowali nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.
Swoimi pięknymi tańcami, do uroczystości włączyły się dzieci z oddziału przedszkolnego, a wakacyjnymi piosenkami uczniowie z klas I-III.
Wzruszającym momentem okazała się niespodzianka dla pani wychowawczyni klasy III, która w tym roku żegna się ze swoimi podopiecznymi.
Rok szkolny to też czas pożegnań i podziękowań dla tych, którzy odchodzą z naszej szkoły.
W tym roku pożegna się z nami 2 nauczycieli, Pani katechetka Krystyna Kałuża i pan Michał Mączka, który zarażał uczniów muzyką.
Miłą niespodziankę dla absolwentów przygotowali uczniowie klasy VII, którzy dobrym słowem, echem dla każdego ucznia oraz wspólna grą ”Milionerzy” pożegnali starszych kolegów..
Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce i sukcesy osiągnięte w konkursach. Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły. Najlepszą czytelniczką okazała się uczennica klasy II Patrycja Madejska, która otrzymała dyplom i ciekawą książkę.
Część oficjalną uroczystości zakończyły przemówienia Sołtysa i Pani Dyrektor podsumowujące rok szkolny z życzeniami dla wszystkich uczniów udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.
Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.