Ogólnopolski Charytatywny Dzień Piżamy w Naszej Szkole!

Dzisiaj nasza szkoła , za sprawą Samorządu Uczniowskiego, dołączyła do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej na rzecz dzieci chorych onkologicznie ,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”. Pomysłodawcą jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały i chorują miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Fundacja wspiera dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych, zakupuje pompy do chemioterapii i wspiera budowę ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci po leczeniu onkologicznym.
Dlaczego będziemy w piżamach?
Dla wielu podopiecznych Fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To standardowe ubranie. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi . Ale jak ono jest cenne, poznajemy dopiero w chorobie. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego, aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom, tego dnia zmieniamy nasze codzienne ubranie w piżamę.
Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.
Było kolorowo, optymistycznie. No i smacznie!