Jasełka w naszej szkole

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodały  piękne układy taneczne, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Po występach dzieci  głos zabrała pani dyrektor szkoły Ewa Karłowicz, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia, zaprosiła na słodki poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców. Inscenizację wraz z dekoracją przygotowała pani katechetka Anna Kurdziel.